Home / Lajme / Maqedoni / Sheqerinska: Nuk do të bëjmë ‘marrëveshje me djallin’

Sheqerinska: Nuk do të bëjmë ‘marrëveshje me djallin’

Nënkryetarja e LSDM-së ka hedhur poshtë çfarëdo mundësie qoftë për marrëveshje për amnistimin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe tha për DW se Maqedonisë i duhet ‘fillim i pastër’,

Sheqerinska ka denoncuar aludimet për spekulime rreth një marrëveshje të mundshme me ish-pushtetin OBRM-PDUKM dhe kryetarin e saj Nikolla Gruevski në lidhje me dyshimet e tyre rreth amnistisë dhe akuzat për korrupsion dhe shpërdorim të detyrës.

‘Ne shkuam në zgjedhje dhe treguam se shumica e qytetarëve duan një fillim të pastër. Nuk jemi marrë vesht me Gruevskin vitin e kaluar, unë nuk shoh asnjë arsye sepse këtë vit kemi një shumicë për të ndryshuar vendin’, ka thënë ndër të tjera Sheqerinska.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *