Home / Kryesoret / Sherr mes BDI dhe Aleancës për Shqiptarët në facebook, shkas ministritë?!

Sherr mes BDI dhe Aleancës për Shqiptarët në facebook, shkas ministritë?!

Në rrjetet sociale dhe në disa portale kanë shpërthyer sherri midis BDI dhe Aleancës për Shqiptarët, lidhur me ndarjen e kulaçit qeveritar. BDI ka nuhatur se këtyre ditëve po zhvillohen bisedime në instanca të larta me LSDM për ndarjen e resoreve ministrore, andaj disa degë kanë lansuar emra dhe propozime, për të dërguar njerëzit e tyre për poste ministrore. Një betejë e tillë doli në sipërfaqe për Ministrinë e Shëndetësisë, kur një portal dhe disa emaila shpërndanë lajmin se kandidat për postin e ministrit të shëndetësisë është ish-drejtori i spitalit  të Tetovës dhe mjek me profesion. Por kanë qarkulluar edhe emra të tjerë nga Aleanca për Shqiptarët. (INA)

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *