Home / Lajme / Botë / Shpërthim i fuqishëm në kufirin turk, 5 të vrarë (Foto)

Shpërthim i fuqishëm në kufirin turk, 5 të vrarë (Foto)

Një shpërthim i fuqishëm e ka tronditur sot një qytet sirian të kontrolluar nga rebelët në kufi me Turqinë, duke vrarë të paktën pesë persona dhe plagosur të tjerë.

Mbikëqyrësi Sirian për të Drejtat e Njeriut me bazë në Britani të Madhe ka thënë se makina-bombë shpërtheu në qytetin Azaz, afër zyrave të Qeverisë së përkohshme të Sirisë, e cila përfaqëson opozitën në zonat e kontrolluara nga rebelët, transmeton Express.

Mbikëqyrësi dhe qendra për media e udhëhequr Azaz e kanë konfirmuar numrin e të vdekurve, për të cilin kanë thënë se mund të rritet.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *