Home / Lajme / Maqedoni / “Shteti sa më parë të kthehet në rrugën e drejtë”

“Shteti sa më parë të kthehet në rrugën e drejtë”

Iniciativa qytetare “Unë kërkoj/Ne kërkojmë” sot ka mbajtur një konferencë për shtyp në të cilën kërkuan që vendi të kthehet në rrugën e drejtë. Ata i dhanë mbështetje kryetarit të ri të Kuvendit dhe kërkuan që të lejohet që Kuvendi ta bëjë funksionin e tij,

 

Ata gjatë kësaj konfereve përmendën disa kërkesa mes të cilave edhe formimin e qeverisë së re, zbardhjen e ngjarjeve më 27 prill në Kuvend, vazhdim të mandatit të PSP-së dhe lirinë e mediave.

Iniciativa “Unë kërkoj/Ne kërkojmë” është e mbështetur nga qindra qytetarë, përfaqësues të etnive të ndryshme në vend.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *