Home / Kryesoret / Shtrejtohen derivatet e naftës në Maqedoni

Shtrejtohen derivatet e naftës në Maqedoni

Benzinat nga mesnata do të shtrenjtohen për një denarë, ndërsa dizeli dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri për 1.5 denarë. Kështu sot ka vendosur Komisioni Rregullator për Energjetik,

Sipas vendimit, tani një litër EUROSUPER BS-95 do të shitet për 64 denarë, ndërsa 66 denarë do të paguhet për një litër EUROSUPER BS-99.

Një litër EURODIZEL tani do të kushtoj 50.50 denarë, ndërsa çmimi i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri do të kushtoj 39 denarë për litër

Do të rritet për 1.130 denar edhe çmimi i Mauztit

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *