Home / Shëndeti / Shurupi ideal i përgatitur në kushte shtëpie që trajton alergjitë e stinës

Shurupi ideal i përgatitur në kushte shtëpie që trajton alergjitë e stinës

Kjo është periudha ku të gjithë jemi të prekshëm nga shumë alergji, për shkak të poleneve të luleve dhe jo vetëm.

Për këtë arsye ne do t’ju sugjerojmë një shurup natytal dhe mënyrën sesi ta përgatisni në kushte shtëpie.

Për shkak të përbërësve organikë që ky shurup përmban, ka aftësinë të luftojë shumë mirë alergjitë e kësaj periudhe.

Përbërësit:

1 lugë gjelle kanellë

1 lugë gjelle xhenxhefil i integruar

1 lugë gjelle lëng limoni

1 lugë mjalti i papërpunuar

1/2 lugë çaj blete

Sigurohuni që të gjithë përbërësit të jenë organikë.

Pijeni këtë shurup gjatë kohës që vuani nga alergjitë ose kur jeni në gjendje gripale. Mund ta përdorni atë dy herë në ditë.

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *