Home / Shëndeti / Si mund ta shëroni diabetin vetëm me vezë të ziera?

Si mund ta shëroni diabetin vetëm me vezë të ziera?

Diabeti është një nga sëmundjet më të shpeshta të ditëve moderne.

Shprehitë e të ushqyerit dhe mënyra e jetesës kanë një rol shumë të madh në shëndetin e përgjitshëm. Por edhe ambienti në të cilin jetojmë ka një rol shumë të madh.

Statistikat tregojnë se numri i personave që janë diagnostifikuar me diabet  është gjithmonë e më shumë në rritje, transmeton Klan Kosova.

Por a e dini se përpos terapisë së mjekut, që zakonisht ka të bëjë me marrjen e insulinës ju mund ta trajtoni këtë sëmundje edhe në mënyrë natyrale?

Krejt çfarë ju duhet është uthulla, uji dhe një vezë e zier.

Zieni vezën në mbrëmje dhe qërojeni atë. Më pas me anë të një piruni ose rrëmojse shpojeni vezën disa herë.

Në ndërkohë mbusheni një enë me uthull dhe vendoseni brenda saj vezën. Kështu lëreni të qëndrojë tërë natën.

Në mëngjes duhet të konsumoni këtë vezë, dhe pastaj të pini një gotë me ujë të vakët.

Përsëriteni këtë procedurë çdo ditë, dhe shumë shpejt do të shihni se niveli i sheqerit në gjak do të arrijë në nivelet normale.

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *