Home / Kuriozitete / Si ta rrisni fëmijën tuaj që të bëhet miliarder?

Si ta rrisni fëmijën tuaj që të bëhet miliarder?

Miliarderi Edgar “Injap” Sia II është një nga njerëzit më të pasur në Filipine dhe ishte miliarderi ma i ri në listën e Forbes Asia më 2016.

26 vjeçari themeloi Mang Inasal, një zingjir restorantesh “fast food”që tani e ka shitur për miliarda.

Në librin e tij, Life Principles, ai i jep këshillat më të mira të cilat i ndihmojnë prindërit që të rrisin miliarderë të së ardhmes:

1. Jini rol model për fëmijën tuaj

2. Jepini fëmijëve tuaj përgjegjësi.

3. Hapat e parë të pasurisë janë puna e madhe dhe përpjekja – e jo paraja

4. Mësojani fëmijës tuaj vlerat që do t’i mbajnë ata stabil dhe të balancuar gjatë jetës.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *