Home / Lajme / Maqedoni / Spasovski: Mijëra aktivistë ishin të tubuar para selisë së LSDM-së, e ndaluam përleshjen

Spasovski: Mijëra aktivistë ishin të tubuar para selisë së LSDM-së, e ndaluam përleshjen

Në një intervistë për “360 gradë” Alsat M, sekretari i përgjithshëm i LSDM-së Oliver Spasovski, ka folur për reagimin e anëtarësisë së LSDM-së dhe partive tjera të shumicës parlamentare, ku deputetët ishin cak i sulmit në Parlament, përcjell Telegrafi Maqedoni,

‘Nuk ka incident më të rëndë sesa të lejojë hyrjen policia për të gjithë ata që protestuan në institucionin shtetëror. Goditje tempullit të demokracisë. Është normale që mbështetësit e LSDM-së, pas njoftimit të asaj që na ndodhi brenda neve në Parlament, që të mblidhen. Dy mijë, tre mijë njerëz, nuk e di sesa kanë qenë në moment para selisë së LSDM-së. Kjo është normale dhe mbështetësit e tjerë të partive politike që të jenë aty’, ka thënë Spasovski ndër të tjera.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *