Home / Lajme / Maqedoni / Stanishev: Maqedonisë i duhen reforma urgjente

Stanishev: Maqedonisë i duhen reforma urgjente

Ish-kryeministri bullgar, Sergei Stanishev, ka marrë pjesë në kongresin e 22-të të LSDM-së. Në fjalimin e tij Stanishev tha se, Maqedonia ka nevojë për reforma urgjente,

 

“Partia juaj ka luftuar për demokraci dhe sundim të së drejtës. Socialdemokratët e evropës ju mbështesin fuqishëm. Vendit tuaj i duhen reforma. Partitë evropiane do ju mbështesin për ato”, tha në fjalimin e tij, ish-kryeministri bullgar, Sergei Stanishev.

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *