Home / Lajme / Rajon / Studentët kërkojnë shkarkimin e rektorit

Studentët kërkojnë shkarkimin e rektorit

Të indinjuar nga veprimi i para dy ditëve, kur nga ambientet e sallës së Rektoratit u largua flamuri kombëtar, organizata e studentëve “Demokracia Studentore” bën thirrje për protestë me anë së cilës kërkojnë shkarkimin e rektorit Marjan Demaj.

 Ata përmes një komunikate shprehin indinjatën e tyre për këtë akt , i cili siç potencojnë ata është fyerje ndaj këtij tempulli të dijës dhe sakrificës së studentëve që nën këtë flamur ranë për lirinë e Kosovës.

Mexhid Ramusa nga organizata “Demokracia Studentore”, ka thënë se do të fillojnë protestat për shkarkimin e rektorit Marjan Demaj dhe gjithë atyre që janë përfshirë në klane.

Largimi i flamurit kombëtar është i papranueshëm për të gjithë ata që flasin shqip, thuhet në komunikatë.

Të martën derisa pritej që të mbajë një ligjëratë nga  Alan Watson nga Richmond CBE i Anglisë me temën “What Brexit means?”,  flamuri kombëtar është larguar nga salla.

Gjithashtu lexo

Tiranë: Vret bashkëshorten e më pas vetëvritet – (VIDEO)

Një telefonatë e mbërritur paraditen e së dielës në numrin e emergjencave 112, ka lajmëruar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *