Home / Lajme / Botë / Sulmues të armatosur hynë sot ndërtesën e televizionit shtetëror afgan

Sulmues të armatosur hynë sot ndërtesën e televizionit shtetëror afgan

Një grup i sulmuesve të armatosur sot hynë në ndërtesën e televizionit shtetëror afgan në qytetin Xhalalabadu në pjesën lindore të vendit.

Siç kumtoi zëdhënësi i provincës, guvernatori Ataulaj Hughjani, gjatë incidentit sulmuesit janë konfrontuar me pjesëtarë të sigurimit të ndërtesës.

“Mund të konfirmojmë se një numër i caktuar i sulmuesve kanë hyrë në ndërtesë. Kush janë ata dhe cili është qëllimi i tyre, tani për tani nuk dihet”, deklaroi Hughjani

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *