Home / Lajme / Maqedoni / Takohen në selinë e LSDM-së tre liderët e shumicës parlamentare

Takohen në selinë e LSDM-së tre liderët e shumicës parlamentare

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, dhe ai i LR-PDSH-së, Ziadin Sela për momentin gjenden në selinë e LSDM-së në një takim të përbashkët me mandatarin për formim të qeverisë, Zoran Zaev.

Siç edhe kishte shkruar sot Fokus, Lideri i LSDM-dhe mandatari për formimin e qeverisë, Zoran Zaev ka njoftuar se është e mundur që sot të dihet përbërja e kabinetit të tij dhe se në javën e ardhëshme të zgjidhet qeveria e re, shkruan Fokus,

Nga ana tjetër, nesër do të mbahet edhe Kongresi i 22-të i LSDM-së, në hotelit “Aleksandar Palace”, ku Zaev është kandidati i vetëm për kreun e partisë.

Në Kongres do të zgjidhet edhe përbërja e re e Komitetit Qendror i partisë pasi muajin e ardhshën i skadon mandati këtij të tanishmit.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *