Home / Lajme / Maqedoni / Takohen Talat Xhaferi dhe Johannes Hahn (Cicërimë)

Takohen Talat Xhaferi dhe Johannes Hahn (Cicërimë)

Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, tashmë ka realizuar takimin e parë zyrtar në Bruksel me eurokomisionerin për zgjerim, Johannes Hahn,

 Në profilin e tij në Twitter, Hahn njofton për realizimin e takimit dhe thotë se Kuvendi duhet patjetër të jetë në gjendje që të funksionojë dhe të punojë për tërë qytetarët. Në vëmendje, sipas tij, është edhe formimi i qeverisë.

.@JHahnEU w Speaker : Parliament must be able to do job, reach out to all citizens. Focus now govt formation.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *