Home / Kryesoret / Takohen Talat Xhaferi dhe Johannes Hahn

Takohen Talat Xhaferi dhe Johannes Hahn

Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, tashmë ka realizuar takimin e parë zyrtar në Bruksel me eurokomisionerin për zgjerim, Johannes Hahn.

 Në profilin e tij në Twitter, Hahn njofton për realizimin e takimit dhe thotë se Kuvendi duhet patjetër të jetë në gjendje që të funksionojë dhe të punojë për tërë qytetarët.
Në vëmendje, sipas tij, është edhe formimi i qeverisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *