Home / Lajme / Maqedoni / Talat Xhaferi merr çelësat e kabinetit, mysafiri i parë Samuel Zhbogar (Video)

Talat Xhaferi merr çelësat e kabinetit, mysafiri i parë Samuel Zhbogar (Video)

Kryeparlamentari i ri i Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot hapi dyert e kabinetit për të pritur përfaqësuesin e BE-së, Samuel Zhbogar. Kjo vjen pas tentimeve të djeshme të VMRO-DPMNE-së për të mbajtur peng kabinetin e kryetarit të Kuvendit,

Zgjedhja e Xhaferit për kryeparlamentar u shoqërua me një dhunë të paparë ditën e 27 prillit, me ç’rast bilanci i deputetëve të lënduar ishte i frikshëm. Zgjedhjen e Xhaferit në këtë pozitë e kanë përshëndetur përfaqësitë diplomatike në vend, si SHBA dhe BE.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *