Home / Kryesoret / Talat Xhaferi udhëheq seancën në gjuhën shqipe (VIDEO)

Talat Xhaferi udhëheq seancën në gjuhën shqipe (VIDEO)

Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka udhëhequr seancën parlamentare në gjuhën shqipe,

Xhaferi është shqiptari i parë që ulet në poziten e kryeparlamentarit, veprim ky që shkaktoi shumë revoltë tek VMRO-DPMNE’ja dhe përkrahësit e saj,

Sot mbahet seanca ku do të votohet Qeveria e re, dhe është e para pas natës së dhunshme të 27 prillit./Gazeta Express/

Këtu mund ta ndiqni Live mbledhjen e Kuvendit:

TEMAT:

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *