Home / Kryesoret / ‘Të enjten e përgjakshme në Kuvend, ka pasur edhe pesë agjentë sekret të shteteve tjera’ (Video)

‘Të enjten e përgjakshme në Kuvend, ka pasur edhe pesë agjentë sekret të shteteve tjera’ (Video)

Gazetari dhe deputeti i Partisë progresive serbe, Mirosllav Llazanski në një intervistë për televizionin ballkanik N1 tha se kanë qesharake pohimet se kam përdorur propagandë mediatike në Maqedoni në favor të ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 

Para gazetares së N1, ai tha se ajo çka Zhivaljeviq ishte në Kuvend, ajo ditë ishte normale.

Rrjeti serb për hulumtimin e krimit dhe korrupsionit ”Krik”ka publikuar një dokument për të cilin thotë se është raport nga Drejtoria për Siguri dhe Kundërzbulim, pjesë e MPB-së së Maqedonisë.

Dokumenti përmban transkriptë të bisedave ndërmjet deputetit nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Ivan Stoilkoviq, dhe agjentit serb, Goran Zhivaljeviq. Bëhet fjalë për të njëjtin agjent që ka qenë i pranishëm në natën e dhumshme të 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *