Home / Lajme / Kronika e zezë / Të paktën 18 të vdekur gjatë derdhjes së gazit në një minierë qymyri në Kinë

Të paktën 18 të vdekur gjatë derdhjes së gazit në një minierë qymyri në Kinë

Të paktën 18 minatorë e kanë humbur jetën si pasojë e helmimit nga derdhja e gazit në një minierë për qymyr në pjesën qendrore të Kinës.

Siç njoftuan mediat kineze, fatkeqësia ka ndodhur në provincën Hunan.

Gjatë incidentit në minierë ka pasur edhe 37 minatorë, të cilët me kohë janë shpëtuar dhe hospitalizuar.

Policia kineze arrestoi disa persona në kuadër të hetimit për rastin.

Gjithashtu lexo

Plagos kushëririn me thikë, sherr për një vijë uji

Policia e Pukës ka arrestuar një person i cili ka plagosur me thikë dhe mjete të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *