Home / Lajme / Botë / Të paktën 22 persona e kanë humbur jetën gjatë rrëzimit të murit në një dasmë në Indi

Të paktën 22 persona e kanë humbur jetën gjatë rrëzimit të murit në një dasmë në Indi

Të paktën 22 persona e kanë humbur jetën gjatë rrëzimit të murit gjatë një dasme në Indi, kumtoi policia lokale.

Gjatë incidentit që ka ndodhur në pjesën perëndimore të Raxhastanit, në 200 kilometra në jug të Nju-Delhit janë lënduar 28 persona.

Rrëzimi i murit në Indi është paraqitje e shpeshtë, sepse kërkesa e lartë dhe kontrolli i dobët i detyrojnë punëtorët e ndërtimit t’i shkelin standardet e sigurisë dhe të shfrytëzojnë materiale jocilësore.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *