Home / Lajme / Kronika e zezë / Të paktën 35 civilë kanë humbur jetën në një sulm ajror të koalicionin, të kryesuar nga SHBA-ja, mbi qytetin sirian Majdin

Të paktën 35 civilë kanë humbur jetën në një sulm ajror të koalicionin, të kryesuar nga SHBA-ja, mbi qytetin sirian Majdin

Të paktën 35 civilë kanë humbur jetën në sulmet ajrore të koalicionit të kryesuar nga SHBA-ja, mbi qytetin sirian Majdin, në proivincën Deir az Zur, që është nën kontroll të Shtetit islamik, kumtuan mediat franceze, duke iu referuar Qendrës për monitorim të të drejtave të njeriut.

“Pjesa më e madhe e të vrarëve kanë qenë prindër të xhihadistëve të SHI-së, me origjinë siriane dhe marokene”, precizoi drejtori i Qendrës, Rami Abdel Rahmani.

Në sulm kanë humbur jetën edhe pesë persona.

Gjithashtu lexo

Plagos kushëririn me thikë, sherr për një vijë uji

Policia e Pukës ka arrestuar një person i cili ka plagosur me thikë dhe mjete të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *