Home / Lajme / Botë / Të paktën 80 të vdekur në sulmin me bombë në Kabul

Të paktën 80 të vdekur në sulmin me bombë në Kabul

Të paktën 80 persona rezultojnë të vdekur dhe më shumë se 300 të tjerë u plagosën në sulmin me bombë që tronditi të mërkurën në mëngjes lagjen diplomatike të Kabulit, sipas një bilanci të ri në Ministrisë së Shëndetësisë.

 

“Fatkeqësisht bilanci arriti në 80 të vdekur dhe më shumë se 300 të plagosur përfshirë shumë gra dhe fëmijë”, u shpreh një zëdhënës, Waheed Majroh, duke theksuar se bilanci mund të përkeqësohet më tepër.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *