Home / Lajme / Rajon / Të rinjtë kosovarë nuk e shohin të ardhmen e tyre në politikë (Video)

Të rinjtë kosovarë nuk e shohin të ardhmen e tyre në politikë (Video)

Përfshirja në politikë nuk preferohet nga shumë të rinj.

Në rubrikën e përjavshme “VOX” të Radios Evropa e Lirë pothuajse të gjithë të anketuarit janë shprehur skeptik se do të merren me politikë në të ardhmen dhe se karrierën e tyre nuk mendojnë ta krijojnë në baza politike.

Për më tepër ndiqeni më poshtë videon me të rinjtë e anketuar:

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *