Home / Lajme / Maqedoni / Të rinjtë nga Tetova tregojnë që edhe mbeturinat mund të shfrytëzohen (Foto)

Të rinjtë nga Tetova tregojnë që edhe mbeturinat mund të shfrytëzohen (Foto)

“OK Kej” është quajtur aksioni të cilin dje e ndërmorën disa të rinj nga Tetova dhe vendbanimet përreth për pastrimin e bregut të lumit Shkumbin. Në aksion u vendosën kosha për mbeturina nga materiali i recikluar, duke dërguar mesazhin se edhe mbeturinat mund të shfrytëzohen,

 

Aksioni ekologjik që po zbatohet për tre javë është pjesë e projektit “Transformers”, i realizuar nga Qendra ballkanike për bashkëpunim “Loja”.

Projekti ka për qëllim që përmes aksioneve transformuese të ngrit angazhimin e qytetarëve për mjedisin./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *