Home / Kryesoret / Të Shtunën LSDM-ja do të zgjedhë liderin e ri të saj, Zaevi është kandidat i vetëm

Të Shtunën LSDM-ja do të zgjedhë liderin e ri të saj, Zaevi është kandidat i vetëm

Mbi 700 delegatë të LSDM-së të shtunën do të zgjedhin liderin e ri të partisë dhe anëtarët e Komitetit qendror të kësaj partie.

Lideri i tanishëm, Zoran Zaev, është i vetmi kandidat që është paraqitur në konkursin publik, për të konkuruar për këtë post. Nëse nuk do të ketë kandidat tjetër, atëherë kandidatura e tij do të shqyrtohet dhe formalisht do të miratohet.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *