Home / Kryesoret / Televizioni Koha siguron pamje të reja nga vendi ku u vra Z. Hazbi Idrizi (VIDEO)

Televizioni Koha siguron pamje të reja nga vendi ku u vra Z. Hazbi Idrizi (VIDEO)

Televizioni Koha siguroi pamje eksluzive nga vendi ku u qëllua për vdekje Kryetari i komunës së Bogovinës Z. Hazbi Idrizi.

Sot rreth orës 10:40 minuta, pas një mos marrëveshje në mes Hazbi Idrizit dhe Qani Abazit ky i fundit ka nxjerë pistoletën dhe ka gjuajtur 6 plumba ku la të vdekur Idrizin dhe më pas ka qëlluar veten me një plumb në kokë.

Qani Abazi para pak çastesh ka nrërruar jetë në spitalin klinik në Shkup.

Gjithashtu lexo

Armata e Maqedonisë shënon 25 vjetorin e formimit të saj

Armata e Republikës së Maqedonisë sot shënon 25 vjet nga formimi i saj. Solemniteti qendror është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *