Home / Kryesoret / Tërmet tek VMRO-DPMNE. Ja kush do e zë vendin e Gruevskit (FOTO)

Tërmet tek VMRO-DPMNE. Ja kush do e zë vendin e Gruevskit (FOTO)

Deputeti i VMRO-DPMNE, Vladimir Gorcev, siç raportojnë mediat maqedone, është kandidati më serioz për të qëndruar në krye të partisë.

Nga burimet jozyrtare të partisë, thuhet se Nikolla Gruevski ka në plan të thërrasë kongres të jashtëzakonshëm të VMRO-DPMNE, në të cilën pritet të zgjidhet kryetar i ri, dhe si një kandidat do të paraqitet Vladimir Gjorçev.

Faktori ndërkombëtare tashmë qëndron pas zgjedhjes së Vladimir Gjorçev për udhëheqës të ri të partisë, për shkak të sjelljes së tij në parlament të enjten, kur ai mbrojti kolegët nga LSDM dhe BDI-së nga huliganët dhe kriminelët maqedonas që u futen në Parlament.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *