Home / Kryesoret / Teuta Arifi lë komunën e Tetovës, shkon ministre

Teuta Arifi lë komunën e Tetovës, shkon ministre

Kryetarja aktuale e komunës së Tetovës, Teuta Arifi do të jetë njëra nga ministret e kabineti qeveritar të Zoran Zaevit. Siç mëson INA nga burime partiake pranë BDI, ajo mund të jetë ministre e mbrojtjes, ose ministre e punëve të jashtme. Në rast  se Teuta Arifi shkon në post ministror, atëherë kandidat në garën për kreun e komunës së Tetovës në zgjedhjet lokale do të jetë kandidat tjetër.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *