Home / Lajme / Rajon / Thaçi uron Macronin: Fitore historike për Francën dhe Evropën

Thaçi uron Macronin: Fitore historike për Francën dhe Evropën

Edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar homologun e ri francez, Emmanuel Macron, për triumfin e tij në zgjedhjet presidenciale të mbajtura sot në Francë.

“Lajm i mirë dhe fitore historike për Francën dhe për Evropën. Urime Presidentit Emmanuel Macron. HTH”, shkruan Thaçi në Facebook.

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *