Home / Lajme / Botë / Themeluesi i Twitter-it, kishte menduar se bota do të jetë më e mirë

Themeluesi i Twitter-it, kishte menduar se bota do të jetë më e mirë

Themelues dhe bashkëthemelues i Twitter, Williams ka thënë se kishte menduar se “bota automatikisht do të bëhet një vend më i mirë” në saje të lirisë ofruar nga rrjetet sociale, por pranon se ajo ishte “e gabuar”.

 Williams  këtë deklaratë e ka bërë në një intervistë për “New York Times”, i cili paraqiti atë si “djalosh i cili u hap kutinë e Pandorës”.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *