Home / Lajme / Kronika e zezë / Tigri vret kujdestaren e kopshtit zoologjik

Tigri vret kujdestaren e kopshtit zoologjik

Polici lokal tha: Tigri kishte hyrë në një kafaz bashkë me kujdestaren. Mjerisht kujdestarja vdiq në vendngjarje.

Zyrtarët që po hetojnë vdekjen thanë se “nuk besohet të jetë e dyshimtë”.

Më vonë u deklaruan edhe kopshti zoologjik “Hamerton Zoo Park”:

“Ky duket të ketë qenë një aksident i tmerrshëm. Asnjëherë gjatë aksidentit ndonjë kafshë la kafazin dhe në asnjë formë nuk është prekur siguria publike.”

Një hetim është në proces, thanë zyrtarë të kopshtit.

Hamerton Zoo

A tiger at the zoo (Sept 2016)

Hamerton Zoo Park sign

Gjithashtu lexo

28 vjeçarja shqiptare që u dogj në azil, vetë ia vuri flakën objektit

Gruaja 28-vjeçare nga Shqipëria, e cila u gjet e vdekur pas shpërthimit të zjarrit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *