Home / Lajme / Kronika e zezë / Tragjedi kombëtare,shteti shpall ditën e sotme ditë zije, ndalen gjitha aktivitetet

Tragjedi kombëtare,shteti shpall ditën e sotme ditë zije, ndalen gjitha aktivitetet

Së paku 12 vetë prej tyre 6 ushtarë janë vrarë nga një sulm me makinë-bombë në qytetin Khost në pjesën lidore të Afganistanit.
Sulmi ka ndodhur sot në ditën e parë të muajit të shenjtë të Ramazanit.
Shefi i policisë së qytetit Khost, Faizullah Ghairat, tha se ishte sulmuar një konvoj i forcave të milicisë lokale të stërvitura nga Shtetet e Bashkuara.
Kjo po konsiderohet si tragjedi kombëtare dhe se shteti afgan ka marr vendim që sot të shpallë ditë zije dhe ti ndalë gjitha aktivitetet në shenjë solidarizimi me 6 ushtarët e vrarë.

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *