Home / Lajme / Maqedoni / Trajnim i përbashkët i ARM-së dhe Kryqit të Kuq

Trajnim i përbashkët i ARM-së dhe Kryqit të Kuq

Armata e Republikës së Maqedonisë dhe Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë në stadiumin e qytetit në Shkup do të realizojnë aktivitetet të përbashkët trajnues në të cilin do të paraqiten procedura për të shpëtuar jetë  gjatë gjendjeve të krizave.

Në solemnitet do të marrin pjesë përfaqësues të ARM-së, Kryqit të Kuq të RM-së dhe organizatave shëndetësore civile.

“Trajnimi është në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 25-vjetorit të ekzistimit dhe bashkëpunimit shumëvjeçar me Kryqin e Kuq të Republikës së Maqedonisë”, njoftoi Zyra për marrëdhënie me opinionin e Shtatmadhorisë së RM-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *