Home / Lajme / Maqedoni / Treni godet makinën, shoferi kalon pa lëndime në hekurudhë

Treni godet makinën, shoferi kalon pa lëndime në hekurudhë

Vozitësi nga Kadrifakovo ka pasur mjaft fat, pasi i mbijetoi një aksidenti të tmerrshëm, kur treni goditi makinën e tij. Ai ka qenë i vetëm në makinë, ndërsa pasi treni goditi në anën e kundërt të shoferit, ai kaloi pa lëndime serioze,

 

Aksidenti ka ndodhur në orën 6, në afërsi të Kadrifakovës në hekurudhën Veles-Koçani.

Për shkak të hetimeve në vendin e ngjarjes, komunikacioni hekurudhor në relacionin Shtip-Veles ka qenë në ndërprerje për dy orë.

Priten më shumë detaje nga ky aksident dhe të mësohen arsyet.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *