Home / Lajme / Rajon / Tri gra marrin ndihmë mjekësore për shkak të dhunës në familje

Tri gra marrin ndihmë mjekësore për shkak të dhunës në familje

Policia e Kosovës në tri raste të ndara ka njoftuar për dhunë në familje.

 

Në Gjilan është arrestuar një person pasinë i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten dhe vajzën e tij. Dy viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, derisa i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Gjithashtu, gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar një të dyshuar në Gjakovë, pasi që ka sulmuar fizikisht bashkëshortes të cilës i ka shkaktuar lëndime trupore.

“Viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje “, thuhet në raportin e 20 orësh të policisë së Kosovës.

Në po të njëjtën ditë, një femër nga Vushtrria është dërguar në QKUK.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *