Home / Kryesoret / Tronditje në VMRO-DPMNE, ky është lideri i ri (FOTO)

Tronditje në VMRO-DPMNE, ky është lideri i ri (FOTO)

Në VMRO-DPMNE tanimë po qarkullojnë emra se kush do të jetë zëvendësuesi i Nikolla Gruevskit për kryesimin e partisë, transmeton INA.

Sipas portalit Plusinfo, Antonio Milloshoski është një nga kandidatët më të mundshëm. Deputeti dhe ish-ministri i jashtëm Milloshoski ishte përmendur edhe nga emisioni i njohur “Insajder” i televizionit serb N1. Një nga opsionet që flitet në këtë parti është se Gruevski po përgatitet për të dhënë dorëheqje. Milloshoski ishte ai që dje në emër të VMRO-DPMNE takoi delegacionin e Kongresit Amerikan. (INA)

antonio

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *