Home / Lajme / Maqedoni / U votua Vendimi për themelimin e trupave të përhershëm punues të Kuvendit të Maqedonisë

U votua Vendimi për themelimin e trupave të përhershëm punues të Kuvendit të Maqedonisë

Në seancën e sotme të tretë, deputetët e votuan Vendimin për themelimin e trupave të përhershëm punues të Kuvendit,

 

Për vendimin e propozuar nga deputetët Goran Misovski, Ejup Alimi dhe ilija Dimovski, votuan 98 deputetë, nuk kishte kundër, apo të përmbajtur. Pritet që të vazhdojë seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re të Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *