Home / Lajme / Botë / Ushtria siriane merr kontrollin mbi bazën në fshatin tek Alepo

Ushtria siriane merr kontrollin mbi bazën në fshatin tek Alepo

Ushtria siriane ka marrë kontrollin mbi një bazë të vogël ajrore në një fshat në lindje të qytetit Alepo, e cila ishte nënë kontrollin e Shtetit Islam.

Reuters citon mediat shtetërore dhe burime nga ushtria, duke thënë se ushtria siriane në këtë aksion ishte ndihmuar nga forcat ajrore siriane dhe ruse.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *