Home / Lajme / Maqedoni / UT në kongresin ndërkombëtar ballkanik të shkencave sportive

UT në kongresin ndërkombëtar ballkanik të shkencave sportive

Nga 21 e deri më 23 maj Universiteti i Tetovës mori pjesë në Kongresin ndërkombëtar ballkanik të shkencave sportive.

Organizator të tij ishin Fakulteti i Kulturës Fizike i Universitetit të Tetovës, në bashkëpunim me Universitetin Uludag të Bursës dhe Universitetin Trakya nga Edirne, Republika e Turqisë

Në këtë kongres janë trajtuar tema të ndryshme nga emra eminentë botërorë të shkencave sportive.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *