Home / Kryesoret / Vazhdojnë edhe sot protestat e protestuesve të dhunshëm

Vazhdojnë edhe sot protestat e protestuesve të dhunshëm

Pas pauzës për fundjavë, sot pasdite do të vazhdojnë protestat e protestuevs të dhunshëm që janë vetëemëruar si ”Për Maqedoni të përbashkët”.

Edhe pse për një pjesë të protestuesve janë lëshuar padi dhe flet-arreste nga MPB-ja dhe Prokuroria Themelore Publike, ata edhe sot do të vazhdojnë me protesta nga ora 17 ku do të kërkojnë pengimin e, siç thonë ata, platformën e Tiranës dhe për dygjuhësinë në vend.

Nuk dihet ende fati dhe planet e tyre për të ardhmen.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *