Home / Kryesoret / Vazhdon seanca për Grupin e Kumanovës, a do të përfillen kërkesat e tyre?

Vazhdon seanca për Grupin e Kumanovës, a do të përfillen kërkesat e tyre?

Sot pritet që të vazhdojë seanca e radhës e gjykimit të Grupit të Kumanovës, ndaj të cilëve rëndon akuza e terrorizmit,

 

Në seancën e fundit, të akuzuarit kundërshtuan vendimin e gjykatës që të mos përfillet kërkesa e tyre për ndryshimin e trupit gjykues dhe prokurorëve. Ata filluan të diskutojnë pa u dhënë të drejtë fjale, që rezultoi me largimin e tyre nga seanca.

Shefqet Hallaçi dhe Demë Shehu e akuzuan trupin gjykues se nuk dëshiron që të zbardhet e vërteta e ngjarjes së Kumanovës, kurse Valdet Zekaj e akuzoi gjykatësen Verka Petrovska sepse nuk i ka pranuar propozimet e tyre për dëshmitarë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *