Home / Lajme / Botë / Vdiq për të mbrojtur vajzat myslimane, nëna e amerikanit: Im bir është një hero

Vdiq për të mbrojtur vajzat myslimane, nëna e amerikanit: Im bir është një hero

Nëna e amerikanit që vdiq duke mbrojtur dy vajza të reja nga ngacmimet anti-myslimane është shprehur se ai “është dhe do të mbetet hero” edhe pas vdekjes së tij.

Taliesin Myrddin ishte një nga dy meshkujt që u therën për vdekje në një tren , të premten në Portland, Oregon.

Viktima e dytë , 53 vjeçari Ricky John Best, ishte babai i katër fëmijëve dhe një veteran ushtarak, ka bërë të ditur policia amerikane.

Një tjetër pasagjer u plagos para se sulmuesi të arrestohej.

Ai filloi të sulmonte dy vajzat duke thënë se të gjithë myslimant duhet të vdesin.

Por 3 burra u ngritën për t’i ndihmuar raporton “BBC”

“Nuk mund t’i lëndosh, ata janë thjesht 2 vajza të vogla “, mësohet se i tha ‘heroi’ Talisein sulmuesit.

Autori do të paraqitet në gjyq të martën, i akuzuar për vrasje të rëndë, vrasje në tentativë dhe kërcënim, bëjnë të ditur autoritetet amerikane.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *