Home / Showbiz / Vendet ku do të mbajë koncerte Dua Lipa (Foto)

Vendet ku do të mbajë koncerte Dua Lipa (Foto)

Ajo është njëra ndër këngëtaret më të njohura dhe më të kërkuara në botë.

Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur shqiptare me famë botërore Dua Lipa,

Dua si duket ka vendosur t’i gëzojë të gjithë fansat e saj. Ajo përmes një fotografi që ka postuar n profilin e saj në Instagram ka treguar se në cilat vende do të mbajë koncerte.

Sipas fotografisë, Dua ka zgjedhur këto vende  në muajin tetor : Brighton, Bournemouth, Leeds, Manchester, Neëcastle, Birmingham, Paris, Munich, Farnkfurt, Esch, Cologne,Berlin, Hamburg, Oslo, Stockolm. Ndërsja në muajin nëntor do të performojë në Copenhagen, Antëerp, Amsterdam dhe Londër.

Dua për bileta ka thënë se mund të qasën në faqen e saj në dualipa.com

Të gjitha këto data janë shumë afër me njëra-tjetrën. Mirëpo si duket për Duan nuk do të jetë aspak problem.

Dua këto ditë ishte edhe në Kinë, ku të gjithë i mahniti me bukurinë e saj.

Mirëpo ajo vitin e kaluar mbajti një koncert edhe në Prishtinë.

Dua së fundmi ka publikuar edhe projektin e saj më të ri në bashkëpunim me artistët Wale, Major Lazer dhe Wizkid.

“My Love” titullohet kënga e re e katërshes, e cila është publikuar në YouTube vetëm në versionin audio.

Dua para kësaj publikoi edhe këngën  ‘Lost in Your Light’ të cilën e  kishte në bashkëpunim me Miguel.

Gjithashtu lexo

Emina Cunmulaj besnike e rrënjëve të saj, shfaqet vezulluese në veshje kombëtare (Foto)

Modelja e njohur shqiptare, që prej vitesh karrierën e ka të përqendruar në SHBA, është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *