Home / Kryesoret / Vetëvendosje bëhet parti (Foto)

Vetëvendosje bëhet parti (Foto)

Komisioni Qendror Zgjedhor ka miratuar kërkesën e Lëvizjes Vetëvendosje që të bëhet parti politike.

Sipas vendimit të KQZ-së, LVV ka përmbushur të gjitha kriteret për t’u bërë parti politike dhe ka obliguar këtë parti që gjashtë muaj pas këtij vendimi ta mbajë Kuvendin e parë partiak.

Në vendimin e dal nga KQZ’ja thuhet se Vetëvendosje obligohet që brenda gjashtë muajve nga data e regjistrimit të mbajë Kuvendin partiak.

Vetëvendosje do të radhitët e 58-ta, bënë të ditur vendimi i komisionit zgjedhor.

Aplikimin e VV’së për ndryshimin e statusit nga lëvizja në parti e kishte konfirmuar një muaj më parë, anëtari i KQZ’së nga Vetëvendosja, Adnan Rrustemi.

Ky është vendimi i plotë i KQZ’së:

Gjithashtu lexo

Qytetarët çdo ditë e më shumë revoltohen me pamjen trishtuese të Tetovës{VIDEO}

Qytetarët çdo ditë e më shumë revoltohen me pamjen trishtuese të Tetovë ,ku dhe të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *