Home / Lajme / Botë / VIDEO/ Mijëra protestues pushtojnë rrugët e Madridit

VIDEO/ Mijëra protestues pushtojnë rrugët e Madridit

Mijëra persona u mblodhën në Madrid për disa demonstrata të fuqishme duke hedhur poshtë politikat shtrënguese të qeverisë spanjolle, dhe korrupsionin.

Ata protestuan nën sloganin “Duam Dinjitet”, raporton “RT”.

Protestuesit pushtuan rrugët e qytetit për të kërkuar paga më të larta minimale, siguri për punë dhe fundin e korrupsionit.

Demonstratat bënin thirrje për përmirësimin e të drejtave të punëtorëve dhe një sistem të qëndrueshëm të pensioneve.

Ata u organizua nga dhjetëra sindikata dhe grupe politike të krahut të majtë./SYRI.net/

 

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

 

 

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *