Home / Kryesoret / Vidhen 15 ditarë nga shkolla “Ismail Qemali”

Vidhen 15 ditarë nga shkolla “Ismail Qemali”

15 ditarë të klasave 6,7,8 dhe 9 janë vjedhur nga shkolla fillore “Ismail Qemali”.

Drejtuesit e shkollës bën të ditur se për rastin që ka ndodhur të shtunën në mbrëmje kanë njoftuar dhe Ministrinë e brendshme e cila po punon për zbardhjen e rastit.

Siç bëjnë të ditur nga “Ismail Qemali”, vjedhja e ditarëve nuk do të ndikojë negativisht në përmbylljen e notave për nxënësit për shkak se notat janë të shënuara edhe në ditarët elektronikë.

Madje punonjësit e shkollës thonë se personat e përfshirë në këtë vjedhje tashmë janë të njohur për udhëheqësinë e shkollës dhe policisë dhe të njejtit thuhet se kanë paralajmëruar se do ti kthejnë ditarët.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *