Home / Kryesoret / Vijojnë protestat në Shkup: “Duam zgjedhje të reja parlamentare” (VIDEO)

Vijojnë protestat në Shkup: “Duam zgjedhje të reja parlamentare” (VIDEO)

Edhe sonte kanë vijuar protestat e “Për Maqedoni të Përbashkët”.

Organizatori i protestës kërkoi nga presidenti Gjorge Ivanov që mos të pranojë asnjë garanci nga shumica e re parlamentare dhe të mos i dorëzojë mandatin për formimin e Qeverisë.

 Protestuesit edhe sonte kërkuan zgjedhje të reja parlamentare.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *