Home / Lajme / Maqedoni / Vijojnë protestat “Për Maqedoni të Përbashkët”

Vijojnë protestat “Për Maqedoni të Përbashkët”

Edhe sonte kanë vijuar protestat e “Për Maqedoni të Përbashkët”. Organizatori i protestës kërkoi nga presidenti Gjorge Ivanov që mos të pranojë asnjë garanci nga shumica e re parlamentare dhe të mos i dorëzojë mandatin për formimin e Qeverisë. Protestuesit edhe sonte kërkuan zgjedhje të reja parlamentare.

Lexo edhe:

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *