Home / Lajme / Botë / Vjena bëhet me autobus pa shoferë

Vjena bëhet me autobus pa shoferë

Autobusët pa shoferë prej vitit 2019 do të qarkullojnë në Vjenë, njoftoi të premten zyrtarë austriakë. Projekti do të financohet nga Ministria e Komunikacionit të Austrisë. Siç është bërë e ditur, tashmë është në testim mini-busi autonom “Navy Arm” me motor elektrik. Projekti do të fillojë në verë, ndërsa është planifikuar që një linjë e tillë e autobusëve do të fillojë të qarkullojë në lagjen Aspern në Vjenë.

Gjithashtu lexo

Po rrëshqiste në tobogan me miqtë, rrëzohet dhe lëndon rëndë qafën dhe shpinën – pamjet rrëqethëse publikohen në internet (Video, +16)

Toboganët e mëdhenj të montuar në pishina ofrojnë adrenalinë dhe një përvojë unike. Megjithatë, shpesh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *