Home / Lajme / Maqedoni / VMRO-DPMNE: Zaev sikur ta donte Maqedoninë, nuk do ta pranonte “Platformën e Tiranës”

VMRO-DPMNE: Zaev sikur ta donte Maqedoninë, nuk do ta pranonte “Platformën e Tiranës”

VMRO-DPMNE-ja sot përmes një komunikate të rregullt për mediat ka akuzuar LSDM-në, sepse, sipas tyre, kjo parti po punon kundër vullnetit të qytetarëve.

Siç thonë nga partia, për LSDM-në dhe Zoran Zaevin, flamuri, himni dhe emri i Maqedonisë nuk kanë asnjë rëndësi dhe nëse LSDM do ta donte Maqedoninë, nuk do ta pranonte Deklaratën e Tiranës.

“LSD të respektonte popullin maqedonas nuk do të lejonte që në mënyrë ilegale të zgjidhet kryetari i Kuvendit. Zoran Zaev të paktën të kishte respekt ndaj qytetarëve, Maqedonia nuk do të futeshte në krizë më të thellë”, thuhet në kumunikatën e VMRO-DPMNE-së.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *